FB
+48 782 222 420 Kontakt
Tajemnice składu naszych preparatów na kleszcze

Ta roślina to miodla indyjska, drzewo, którego system korzeniowy jest nawet trzy razy większy niż to co wyrasta nad ziemię. Być może z racji tego imponujących rozmiarów systemu korzeniowego zainteresowali się nim już dawno temu ludzie, słusznie podejrzewając, że tak witalna roślina, musi mieć jakieś dobroczynne właściwości.

Fot.: J.M.Garg

Nie mylili się. W dawnych czasach w wywarze z jej liści kąpano noworodki, to z racji tego, że wyciągi z roślin mają właściwości lecznicze dla skóry i - jak szybko zauważono - skutecznie odstraszają insekty. My wykorzystaliśmy te właściwości łącząc je z innymi składnikami w naszym preparacie do odstraszania owadów.

Odstraszanie owadów, to można powiedzieć jeden z efektów ubocznych działania tej niesamowitej rośliny. Przede wszystkim ma zbawienne działanie dla skóry. Działa antygrzybiczo, ma właściwości odkażające. W Indiach, skąd pochodzi jest stosowana, jako środek antywirusowy, między innymi przy leczeniu ospy prawdziwej.

Jej właściwości przeciwzapalne są wykorzystywane przy leczeniu zapaleń stawów. Jest też używana jako środek obniżający poziom insuliny i  cholesterolu.

Badania nad jej właściwościami nadal trwają, czas pokaże, jakie jeszcze zbawienne działanie mogą mieć wyciągi z drzewa miodli, my wykorzystaliśmy je tworząc zdrowy i bezpieczny środek na kleszcze i komary, który skutecznie chroni psy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl