FB
+48 782 222 420 Kontakt
Wiosna! Ciepło, cieplej... kąpiemy

Do takich zabiegów zachęca przede wszystkim ocieplenie, nie ryzykujemy, że niedosuszona sierść stanie się przyczyną kłopotów zdrowotnych naszego psa. Wiosną warto szczególnie zadbać o okrywę naszego pupila także ze względu na naturalne procesy, które o tej porze roku zachodzą czyli linienie.

Szczególnie widoczne u psów z sierścią z podszerstkiem nie omija jednak wszystkich psów. Wymiana podniszczonego futra bywa uciążliwa z tego względu warto pomyśleć, jak złagodzić ten proces.

W pierwszym rzędzie należy pomyśleć o dokładnym szczotkowaniu futra psa, również tych gładkowłosych, których krótka, ostra sierść jest czasami bardziej kłopotliwa niż psów długowłosych. W zależności od rodzaju sierści dobieramy odpowiednie do nich szczotki.

Innej użyjemy do psów, których sierść wymaga trymowania innej do ras gładkowłosych.

Po tym zabiegu warto jest zadbać o wzmocnienie zniszczonego po zimie, czy raczej po jego wymianie, włosa. Tu niezastąpiona będzie kąpiel psa. Najlepiej z użyciem preparatów, które nie tylko wyczyszczą sierść i skórę psa, ale także wzmocnią je wspierając w trudnym okresie wiosennego linienia.

Cały zabieg wykonujemy według schematu: przygotowujemy wszytko co nam potrzebne do kąpieli, oswajamy psa z tym, że czeka go ten zabieg. Z myciem psa czekamy do czasu po ostatnim spacerze, na którym dobrze jest dać się psu wyszaleć.

Kąpiel rozpoczynamy od pierwszego mycia futra, które ma je oczyścić z brudu, martwego włosia i naskórka. Następnie dokładnie spłukujemy psa (uważamy na okolice oczu i uszu, aby nie dostała się do nich woda i szampon) i ponownie nakładamy szampon. Drugie mycie ma zapewnić właściwy wygląd włosa, jest zabiegiem pielęgnacyjnym.

Aby wydłużyć efekt lśniącej sierści, możemy nałożyć na nią odpowiednią odżywkę. Lotion stosujemy na wilgotne futro, dokładnie wmasowujemy i odczekujemy kilka minut. W zależności od jego rodzaju należy go spłukać, lub nie trzeba tego robić. Po tym zabiegu przystępujemy do suszenia psa. Na koniec nie zapomnijmy o nagrodzeniu psa smakołykiem, zabawą czy pieszczotą.

W okresie między kąpielami możemy zadbać o piękny wygląd naszego pupila używając do szczotkowania odżywek, które nakładamy na futro. Nie tylko zapewni to piękny wygląd zwierzęcia, ale też utrudni brudzenie się futra i zredukuje ilość wypadającego włosa.

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl