FB
+48 782 222 420 Kontakt
Kiedy pies staje się seniorem...

Podstawowym pytaniem większości psiarzy jest to, kiedy ich pies zaczyna się starzeć. Otóż psy stają się seniorami w różnym wieku, zależy to między innymi od rozmiaru psów. Przyjmuje się, że rasy małe starzeją się później, im zaś większy pies, tym szybciej zaczynają się u niego pojawiać objawy starzenia. U ras dużych ten proces zaczyna się około siódmego roku życia.


 

Pielęgnacja starych psów

Czy objawy starzenia u psów są widoczne gołym okiem? Zapewne każdy z Was zna swoje psy i zauważy symptomy. Pogorszenie się wzroku, słuchu, mniejsze chęci do zabawy, pojawiają się kłopoty ze zmęczeniem w czasie spacerów, wchodzenia na schody. Psom siwieje sierść, pies traci na wadze a mięśnie wiotczeją.

Zauważenie tych objawów, to pierwszy sygnał, aby udać się na wizytę kontrolną do lekarza weterynarii. Pies powinien zostać poddany profilaktycznym badaniom, które pozwolą lekarzowi określić jego stan zdrowia i w miarę potrzeby odpowiednio wcześnie interweniować.

Jeśli taka pomoc nie jest potrzebna, należy systematycznie monitorować stan zdrowia psa, udając się na regularne badania (okresowe). Lekarz weterynarii podpowie nam, jak postępować w miarę starzenia się naszego podopiecznego. Jeśli to konieczne - podpowie, jaką dietę stosować, jakie środki do pielęgnacji, ewentualnie skieruje nas na przykład do psiego fizjoterapeuty, który pomoże w utrzymaniu sprawności psa.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl