FB
+48 782 222 420 Kontakt
Wakacje z psem. Jak się przygotować?

Pierwszą rzeczą jest zaplanowanie miejsca docelowego. Podróżując z psem musimy uzbroić się w cierpliwość w czasie poszukiwania hotelu czy ośrodka, w którym chcemy się zatrzymać. Musimy bowiem znaleźć miejsce przyjazne zwierzętom. Na szczęście jest coraz więcej miejsc, w których istnieje "akceptacja zwierząt". Jeśli nie mamy wybranego docelowego miejsca, pomogą nam portale takie, jak ten: piesnaurlopie.pl.

portal aktywni z psami przypomina o odpowiedzialności prawnej kierowców przewożących psy.

Na koniec i tak warto upewnić się na miejscu (zadzwonić) czy w wybranym przez nas miejscu psy na pewno są mile widziane i czy wszystkie. Zdarzają się hotele, w których "akceptacja" zwierząt oznacza tolerowanie przebywania na ich terenie psów małych ras, a z na przykład - labradorem - nie będziemy mile widziani.

Jeśli wybieramy się za granicę stosujemy podobną zasadę, ale przygotowania rozpoczynamy od wizyty u weterynarza i wyrobienia psu paszportu. Potem możemy zacząć kompletować sprzęt i przygotowywać psa do podróży. Jeżeli na co dzień nie jeździmy z nim w samochodzie, dobrze jest "przećwiczyć" jazdę samochodem.

W samochodzie mamy możliwość przewożenia psa w klatce kennelowej, transporterze lub specjalnych szelkach. Jeśli wieziemy psa na siedzeniu, warto pomyśleć o zakupie specjalnej maty. Dzięki niej psu będzie wygodnie, a my będziemy mieć mniej pracy ze sprzątaniem samochodu ;)

Żeby podróż nie była dla psa stresująca możemy pomyśleć o montażu zasłonek (rolet) na okna, które w razie potrzeby zacienią psu wnętrze.

Psy, jak ludzie miewają chorobę lokomocyjną, dla cierpiących na tę przypadłość warto zaopatrzyć się w środki przeciwko chorobie lokomocyjnej. Tu o poradę musimy poprosić weterynarza.

Do samochodu zabieramy:

- zapas wody

- miski 

- ulubioną karmę

- zabawkę

- apteczkę

- worki na odchody

- smycz, obrożę (szelki) i jeśli jest taka potrzeba - kaganiec

- książeczkę zdrowia psa

Ważne jest też zaplanowanie podróży. Dobrze, jeżeli możemy podróżować wieczorem lub wcześnie rano. Powinniśmy unikać jazdy w godzinach największych upałów. Jeśli wyruszymy w upalny dzień, nie przesadzajmy z klimatyzacją (to dla dobra psów i ludzi podróżujących samochodem). Podobnie z otwieraniem okien.

Pamiętajmy o postojach, na których musimy dać psu możliwość pospacerowania, napicia się wody oraz nakarmienia go. Jeśli jedziemy długo - zaplanujmy drogę tak, aby co dwie godziny móc się zatrzymać. W miarę możliwości obserwujmy zachowanie psa. Jeśli zauważymy coś niepokojącego postarajmy się zatrzymać.

Nigdy nie zostawiajmy psa samego w samochodzie!

Docierając w miejsce wypoczynku pamiętajmy, aby pies zawsze miał na sobie adresówkę z numerem Waszego telefonu. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl