FB
+48 782 222 420 Kontakt
Zdrowa sierść i skóra to nie tylko kosmetyki

Oczywiście rzecz dotyczy tylko tych spośród posiadaczy psów, którzy nie zadbali wcześniej o właściwy wybór kosmetyków do pielęgnacji psów. Na ten temat pisaliśmy już trochę wcześniej, przy okazji lektury podsumowania wyników testów kosmetyków Dr Lucy.

 Witaminowa odżywka dla psa

Wybierając preparaty powinniśmy przede wszystkim poznać swojego psa. Znać jego strukturę włosa czy sierści. Wiedzieć, jak reaguje na składniki używane przez dobrych producentów i wiele innych szczegółów, które decydują o tym, jak nasz pupil prezentuje się po zabiegach kosmetycznych.

Jeśli nie mamy dostępu do opinii czy konsultacji fachowego groomera, czytajmy, jak najwięcej, aby zdobyć jak największą wiedzę na temat naszego podopiecznego.

Idąc tym tropem, prędzej czy później trafimy na lekturę, wątki w forach dotyczących żywienia psów. Podobnie, jak u ludzi właściwa dieta ma wpływ na kondycję i wygląd skóry oraz włosów psa. Czego należy szukać, dobierając karmę dla naszego pupila? Podstawą jest decyzja o rodzaju karmy czy wybierzemy mokrą czy suchą, zdecydujemy się na gotowe karmy czy sami będziemy ją przyrządzali.

Wiele zależy od wieku psa oraz jego rozmiarów. Najbardziej prozaicznym kryterium jest na przykład wybór rozmiaru kulek suchej karmy i ich twardości w zależności od wielkości psa i jego wieku. Młodszy powinien dostawać pożywienie wspierające jego rozwój i łatwą do przełknięcia, starszy zwierzak, także mogący mieć problemy z połykaniem, jednocześnie potrzebuje składników, które pomogą mu, jak najdłużej, utrzymać dobrą kondycję i zdrowie.

Opinii na ten temat jest niemal tyle ilu hodowców i posiadaczy czworonogów. Prawda jest taka, że trzymając się pewnych ogólnych zasad zdrowego żywienia zwierzaków, powinniśmy dostosować żywienie naszego pupila pod jego potrzeby. Niezbędne będzie obserwowanie jego reakcji (trawienie, zmiany dermatologiczne, zachowanie) w różnych okresach karmienia go.

Jeśli jednak nasz pies jest zdrowy, tryska energią, a jedynym problemem jest niezadowalający wygląd sierści, zastanówmy się nad wprowadzeniem do jego diety składników, które wesprą utrzymanie jego sierści w wystawowej kondycji.

Zwierzakom służą składniki takie, jak nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Oprócz gwarancji lśniącej sierści wspomogą też na przykład stawy naszych podopiecznych.

Ważne są także witaminy, których w zbilansowanej ilości powinniśmy poszukiwać w karmie naszych psów. Ważne są witamina A, witaminy z grupy B oraz C, D, E i K. Jeśli nie chcemy zmieniać diety naszego zwierzaka, bo dobrze mu służy, ale nie jesteśmy zadowoleni z jego sierści, pomyślmy nad preparatami dla psów zawierającymi te składniki i dołączmy do zabiegów kosmetycznych dobrą odżywkę dla psa. Na efekty nie powinniśmy długo czekać.

Podobnie, jeśli uzupełnimy dietę o pożądane w diecie psa minerały. Te, jak wapń, cynk, magnez, i wiele innych wspierają metabolizm psa, wzmacniają kości i stawy, wspierają układ nerwowy czy leczenie ran i mają wiele innych ważnych zadań, które wspierają kondycję zdrowotną psa. To wszystko stoi za tym, jak nasz pies nie tylko się czuje, ale też jak wygląda. Kiedy zadbamy o zdrową dietę, 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl